Királylányok, tündérek
A kislányok többsége ovis-kisiskolás korban legalább egyszer farsangra hercegnős, királylányos jelmezt választ és ugyanennyire jellemzőek a mindenféle tündérek is.
Nálunk is volt a Hercegnő és a béka, Aranyhaj, Elza, Világjáró hercegnő, de tündér csak egy. Ami így visszagondolva azért is meglepő, mert Csingiling kalandjait és a többi tündéres mesekönyvet, történetet nagyon is szerették a lányok. Egyszer még tündéres kincskeresést is tartottunk. Valahogyan a farsangokra mégis mindig mást kértek.
Ráadásul az az egyetlen kiválasztott tündér sem egy csupa cukorkaszín aranyos kis változat volt, hanem egy Vihartündér, aki a varázspálcájával villámokat tudott varázsolni.
A ruha
Itt a ruhát egészen könnyű volt összeállítani, fekete-lila szett volt a kívánság. Egy egyszerű fekete csillámos felsőt használtunk, amihez egy többrétegű, lila-fekete tüllszoknya készült. a felső rétegre került néhány hamis strasszkő is a csillogás kedvéért.
Kiegészítők
Cipő, ékszerek
A cipőhöz egy használtan beszerzett darabot áldoztunk fel. Átfúrtuk és lila selyemszalagot fűztünk bele, az orrára pedig egy-egy lila kő került. A szalag két végét a lábszárán keresztezve felvezettük és térd alatt masnira kötöttük.
Nyakláncot és gyűrűt régebbi gyerekmagazinokhoz kapott műanyag bizsukból készítettünk. Festéshez akrilfestéket és körömlakkot használtam
Varázspálca villámokkal
A varázspálca volt a legnehezebb része a jelmeznek. Lehetett volna egy sima egyszerű gömb, amelyikben vattából készült viharfelhő kavarog néhány papírvillámmal, de ennél látványosabbat szerettünk volna. Így jött az ötlet, hogy legyen egy plazmagömb, amiben cikáznak a villámok.
Ez nem sikerült volna, ha nincs egy hozzáértő segítség, aki a plazmagömböt leválasztja az eredeti talpáról és átszereli külső akkumulátorról (mini powerbank) működtethetőre. Nálunk ez adott volt a férjem személyében. Miután Ő elkészült a műszaki részével, jöhetett a pálca többi része.
Az egyik barkácsáruházban vettünk egy a gömb méretéhez illő lefolyócsövet, ezt fújtuk feketére, majd díszítettük vastagabb zsineggel, lila kövekkel. A cső és a gömb találkozásához került egy viharfelhő is vattából, fekete és szürke temperával festve. A powerbankot a cső alsó végéhez rögzítettük gyurmaragasztóval. Amikor ezt bekapcsolta, beindult a „villámlás”.
Mivel a plazmagömb üvegből készült, sokkal jobban kellett vigyázni vele, mint egy műanyag változat esetén. Ezt csak a felvonuláson használta, utána zárt szekrénybe került míg haza nem vittük, hogy elkerüljük a véletlen baleseteket.
Tündérszárnyak
Nyilvánvalóan minden tündérnek szüksége van a repüléshez szárnyakra.
Ehhez nagy háztartási csomagolópapírra felrajzoltuk a szárnyak (2 nagy és 2 kisebb) körvonalait, majd ezeket a vonalakat követve a gazdaboltban vett dróthuzalt formára hajtogattam. Mikor körbeértem egy-egy szárnyrészen, mindegyiknél hagytam kb 20 cm hosszú drótot túllógni a végén. Ezek kellenek majd az összeállításhoz.
A szárnyak drótvázait utána nagy lila gyűrtpapírra fektettük és ragasztópisztollyal hozzárögzítettük, aztán ráhajtva a papírt a másik oldalát is bevontuk. Száradás után körbevágtam.
A túllógó drótszárakkal először egy nagy és egy kicsi darabot illesztettem egymáshoz, ezt követően a két szárnyfelet a 4 szálat összetekerve egy hatalmas szárnnyá változtattam. Ahol egymásra értek kissé a szárnyrészek, ott ragasztópisztollyal egymáshoz ragasztottam őket, hogy még stabilabb legyen.
A drótköteg végét visszahajtottam, vattával borítottam és szigetelőszalaggal vastagon körbetekertem. Ez lett a szárnyak rögzítő rúdja, amit a ruha alá felvett két darab, a gyerkőc felsőteste körül futó 35 mm széles gumiszalagba csúsztattunk bele. A két gumi stabilan a helyén tartotta a szárnyakat. Öltözésnél először a gumiszalagok kerültek fel, azután a felsőrész, végül a szárnyak.
A felsőt leszámítva a jelmez minden részletét itthon készítettük és összeállítva szerintem nagyon is tündéres lett az összhatás. A legfontosabb pedig az volt, hogy a gyerkőc örült a Vihartündér jelmezének és boldogan bulizta végig benne a délutánt.
Játsszatok kreatívan!